ZAMYKARKI BUTELEK

ZAKRĘCARKI BUTELEK

Jesteśmy przedstawicielem firmy ZALKIN posiadającej w swojej ofercie zamykarki butelek i innych opakowań (np. słoiki) – przeznaczonych dla przemysłu napojów bezalkoholowych, spożywczego, winiarskiego, spirytusowego, farmaceutycznego, kosmetycznego, chemicznego i petrochemicznego – przystosowane do pracy w liniach o niskiej i wysokiej wydajności.

ZALKIN jest również czołowym dostawcą wież zamykających wykorzystywanych przez producentów napełniarek liniowych i karuzelowych oraz monobloków. Oferta firmy pozwala na zastosowanie różnych średnic podziałowych (do 2000 mm) i różnych ilości głowic zamykających (od 3 do 40 głowic). Wydajności wieżyczek dochodzą nawet do 100.000 szt. zakrywek / h.

WYBRANE MODELE ZAMYKAREK & ZAKRĘCAREK

PROJEKTUJEMY ZAMYKARKĘ SPEŁNIAJĄCĄ TWOJE POTRZEBY

Nasza zamykarką jest odpowiedzią na Twoje indywidualne wymagania.

Każdy komponent jest dobierany w oparciu o typu zakrywki, pojemnika, produktu i wydajności linii.

JAKA ZAKRYWKA?
Zakrywka z gwintem zamykana głowicą wkręcającą, zakrywka formowana na gwincie głowicą plombującą, zakrywka zamykana głowicą wciskającą, kapsel koronowy, zakrywka mechaniczna typu krachla, korek syntetyczny typu T lub korek naturalny. Dobierzemy do tego odpowiednie głowice i wieże zamykające wraz z kompletnym zestawem akcesoriów sortujących i z podajnikiem zakrywek.

JAKIE OPAKOWANIE?
W zależności od materiału i kształtu opakowania z tworzywa sztucznego, szkła lub metalu dostosowujemy do maszyn zamykających odpowiednie zestawy formatowe przeznaczone do Twojej butelki.

JAKA WYDAJNOŚĆ I UKŁAD LINII?
W zależności od produktywności linii dobieramy maszyny o odpowiedniej podziałce, ilości głowic oraz kierunku rotacji wieżyczki zamykającej.

TAK DOBIERAMY WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIA KONSTRUKCYJNE, DOPASOWUJĄC JE DO TWOICH POTRZEB.

NASZA OFERTA OBEJMUJE MASZNY:
  • Półautomatyczne i automatyczne
  • Linowe i karuzelowe
  • Zakręcarki
  • Kapslownice
  • Zamykarki krachla
  • Korkowince
  • Drutownice
  • Aplikatory kapsuł aluminiowych
  • Aplikatory kapsuł termokurczliwych
  • Odkręcarki (do butelek zwrotnych)

OBSŁUGUJEMY WSZYSTKIE RODZAJE ZAKRYWEK, POKRYWEK:

FLIP – TOP, ATOMIZER, ZAKRYWKA PET, ROPP, KAPSEL,  TRIGGER, POMPKA, PUSH-PULL, TRADYCYJNE KORKI, KRACHLA.

Rozwiązania ZALKIN do zamykania zakrywek trwale przymocowanych do butelki (ang. tethered cap)

Dyrektywa UE nakłada od lipca 2024 r. obowiązek trwałego przymocowania nakrętek do jednorazowych opakowań PET.

W 2019 r. UE przegłosowała dyrektywę w sprawie produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych (SUP) w sprawie postępowania z produktami jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych. Na mocy tej dyrektywy w przyszłości napoje będą mogły być sprzedawane w plastikowych pojemnikach tylko wtedy, gdy nakrętka/zakrywka na uwięzi pozostanie przymocowana do pojemnika.

To sprawiło, że zamknięcia na uwięzi stały się wszechobecnym tematem w branży opakowaniowej.

 

Zalkin rozpoczął już współpracę ze swoimi partnerami i klientami i może dostosować istniejące zakręcarki, aby były gotowe do 2024 roku.

W ścisłej współpracy z naszymi klientami od 2015 roku jesteśmy pionierami w branży napojowej. To było wielkie wyzwanie i sukces, ponieważ dziś miliony zakrywek są przywiązane do butelek na całym świecie.

Nasze zakręcarki są w stanie osiągnąć dużą prędkość podczas zakręcania.

To wieloletnie doświadczenie w budowaniu lub przekształcaniu maszyn do nakrętek linowych stawia Zalkin w najlepszej sytuacji, aby pomóc naszym klientom we wszystkich fazach tej poważnej zmiany.