APLIKATORY RĄCZEK

APLIKATORY RĄCZEK

Firma ULTRAPAK posiada w swojej ofercie najszerszą gamę maszyn do nakładania uchwytów. Najnowsza generacja aplikatorów uchwytów spełnia wszystkie potrzeby rynku w zakresie zastosowań, kształtu i wymiarów opakowania oraz wydajności.

MOŻLIWOŚCI MASZYN

 • GÓRNY UCHWYT NA ZGRZEWKACH (TRADYCYJNA APLIKACJA NA WIERZCHU OPAKOWANIA)
 • UCHWYT BOCZNY (nakładanie pod kątem 90 °, z boku opakowania (np. opakowanie 24 puszki))
 • ODCHYLONY UCHWYT (nakładanie pod kątem 30 ° na opakowaniu (np. galony)
 • UCHWYT DO KARTONU (zastosowanie na kartonach o różnych wymiarach i powierzchniach)
 • UCHWYT DOLNY (nakładanie na spód opakowania (np. butle do dystrybutora wody)
 • UCHWYT PLASTIKOWY NA SZYJKACH BUTELKACH PET
 • Integracja ze specjalnym uchwytem na maszynie do multipaków stretch.
 
 

PRZYKŁADY APLIKACJI RĄCZEK i UCHWYTÓW:

SAMOPRZYLEPNY UCHWYT DO PRZENOSZENIA

Opakowania z puszkami i rączką są łatwe do chwytania, podnoszenia i przenoszenia, zwiększają sprzedaż (więcej opakowań w efekcie zakupu impulsowego). Samoprzylepny uchwyt do przenoszenia może być nakładany na górę małych wielopaków w konfiguracji 2 × 2 i 3 × 2 o różnych kształtach, wymiarach i konturach (TOP HANDLE) oraz z boku szerokiej gamy wielopaków, takich jak 6 × 4 lub 8 × 4 (UCHWYT BOCZNY).

MULTIBRICK

Multibrick: sprytne i łatwe rozwiązanie do grupowania 2-3 i 4 opakowań z nadrukowaną lub przezroczystą taśmą samoprzylepną. Samoklejący uchwyt do przenoszenia może uzupełnić konfigurację opakowań zbiorczych. Do tego celu używana jest wysoce niezawodna taśma klejąca, bardzo mocna i łatwa do usunięcia. Samoprzylepny uchwyt do przenoszenia grupy kartoników zwiększa wartość sprzedaży wielokrotnej, podkreśla wygląd produktu, definiując wybór konsumenta i przyspiesza uzupełnianie półek sprzedawcy. Uchwyt do przenoszenia nadaje się do każdego rodzaju i kształtu opakowań zbiorczych z folii termokurczliwej. Nakładanie uchwytu w formie taśmy wymaga doboru właściwej technologii aplikacji, a KSZTAŁT ŁUKU UCHWYTU musi tworzyć szczelinę między górną częścią opakowania, a pętlą uchwytu, umożliwiającą łatwy chwyt pakietu.

APLIKATORY RĄCZEK PLASTIKOWYCH

Maszyna jest przystosowana do obsługi standardowego kształtu rączek PE  (na zdjęciu poniżej przedstawiony standardowy kształt). Możliwość obsługi innych, w tym również specjalnych kształtów rączek zostanie potwierdzona na życzenie Klienta.

Maszyna przystosowana jest do obsługi 1 formatu pełnych butelek o pojemności 10 l.  Aby obsługiwać dodatkowe formaty (butelki o innej średnicy), rozważyć należy pozycję M3. W przypadku zmiany wyłącznie wysokości butelki głowica regulowana jest w cenie maszyny podstawowej.

W każdym przypadku wszystkie butelki i rączki muszą zostać poddane analizie przed jakimkolwiek potwierdzeniem, aby ocenić odpowiedni kształt i wytrzymałość mechaniczną.

Biorąc pod uwagę pozycję na rysunku złożeniowym,
sugerujemy zainstalowanie maszyny w ramie ze stali nierdzewnej.

Możliwość zastosowania różnych kolorów rączek: należy je poddać analizie, aby prawidłowo ustawić maszynę i przeprowadzić przebieg testowy w sortowniku wibracyjnym.

Opis techniczny maszyny:

W skład maszyny w podstawowej konfiguracji wchodzą: 

 • Żeliwna rama pokryta powłoką epoksydową, zbudowana z rurowych profili zespawanych w zamkniętą konstrukcję. Maszyna wyposażona jest w regulowane nóżki, drzwiczki bezpieczeństwa z ekranami z poliwęglanu Lexan oraz wyłączniki bezpieczeństwa (możliwość wykonania ramy maszyny ze stali nierdzewnej, dostępna za dopłatą – wycena w tabeli OPCJE DODATKOWE);
 • Przenośnik płytkowy o szerokim przekroju, doprowadzający butelki pod głowicę aplikującą rączki;
 • Podajnik wibracyjny do selekcji, orientowania i zasilania rączek do systemu ich aplikacji;
 • System aplikacji rączek jest zbudowany z prowadnicy, która kieruje wstępnie zorientowane rączki z sortownika wibracyjnego za pomocą serii trzech kolejno ustawionych rolek. Rolki umieszczają plastikowe rączki na szyjce butelki przechodzącej przez maszynę;
 • Układ elektryczny wraz z szafką elektryczną zamontowaną na ramie maszyny. Sekwencja pracy jest sterowana za pomocą PLC;
 • Panel z przyciskami z dotykowym wyświetlaczem do komunikatów diagnostycznych oraz wskazań na temat stanu maszyny (interfejs HMI);
 • Światło ostrzegawcze do zdalnego sygnalizowania warunków pracy maszyny;
 • Fotokomórka zainstalowana na przenośnikach wyprowadzających (przenośniki wyłączone z oferty), informująca o przepełnieniu maszyny na wyjściu.