KARTONIARKI

KARTONIARKI

W naszej ofercie posiadamy kartoniarki do pracy z 2 rodzajami pudeł zbiorczych:

  • maszyny do pracy z kartonami „wrap-around” (owijkami kartonowymi),
  • maszyny pracujące z kartonami klapowymi . 

Kartoniarki Robopac Packers DIMAC

Nasz wieloletni partner, firma DIMAC jest producentem kartoniarek wrap. Modele kartoniarek STARWRAP 25, STARWRAP 35 oraz STARWRAP 4.0 należą do grupy kartoniarek potokowych w obrębie których przebiegają wszystkie operacje: rozdzielanie, separacja oraz owijanie owijką kartonową i zamykanie opakowań jednostkowych w karton formowany z wykorzystaniem hot-meltu. Sparowanie i owinięcie kartonem wrap, na maszynach STARWRAP 4.0 odbywa się na tym samym poziomie roboczym.

W przypadku maszyn STARWRAP R 25 i R 35 owinięcie kartonem odbywa się na niższym poziomie niż separacja i konfigurowanie opakowań.

Maszynę pakującą STARWRAP firmy Dimac cechuje: solidność, uniwersalność i konkurencyjność.

To powód niekończącego się sukcesu rynkowego. Seria STARWRAP R została zaprojektowana by trwać…

1. Jednostka wprowadzająca i system separacji B.I.
Urządzenie zapobiegające zakłóceniom w przemieszczaniu się produktów. Kontrola minimalnej ilości produktów, wykrywanie produktów przewróconych. Alternatywny system separacji składający się z taśmy z siatki metalowej, napędzanej za pomocą jednostki sterującej i serwomotoru , dzięki czemu zmiana formatowa jest możliwa z poziomu panelu operatora. Górny przenośnik, zsynchronizowany z produktem, stabilizuje go podczas procesu separacji.


2. Ładowanie produktu
Materiał wyjściowy (wykrojnik) jest pobierany z magazynków za pomocą przyssawek oraz przy użyciu próżni. Magazynek jest regulowany, posiada dużą pojemność (około 300 wykrojników). Wykrojnik jest opuszczany, a następnie ruchem mechanicznym przemieszcza się wraz z produktem.

3.Formowanie kartonu
Podczas formowania materiał jest poddawany ruchowi skierowanemu w dół. Podczas tej fazy, wykrojnik otacza produkt na kształt litery U. Następnie górna część zostaje złożona, wewnętrzne klapy zamknięte. Zostaje zastosowany klej topliwy (hot-melt) W stacji wyjściowej formowanie kartonu zostaje ukończone dzięki pneumatycznym i mechanicznym dociskom, które składają zewnętrzne klapy, a także zapewniają niezbędne ściskanie. Zamknięcie małej klapki dokonywane jest za pomocą górnego przenośnika łańcuchowego. Transport kartonów podczas formowania możliwy jest dzięki mechanicznemu urządzeniu połączonemu z głównym wałem maszyny.

Kartoniarki Pick & Place

W naszej ofercie posiadamy pojedyncze maszyny i linie kartonowe do kartonów klapowych (karton amerykański / RSC):

Wyróżniamy tutaj pojedyncze maszyny do pracy z kartonami klapowymi:

  • maszyny do formowania kartonów ze stosu,
  • maszyny do pakowania pojemników poprzez uchwyt górnej partii opakowania i umieszczenie grupy produktu w dowolnej konfiguracji we wcześniej uformowanym kartonie lub skrzynce.

Nasze maszyny posiadają nastawne głowice automatyczne, które można dowolnie konfigurować. Każda z głowic posiada zdolność wykonania do 500 cykli / h. Maszyny te mogą posiadać od 1 do 8 głowic pakujących.