PALETYZATORY

PALETYZATORY

Zespół ULTRAPAK jest w stanie zrealizować każde zadanie w obszarze paletyzacji, od przyjęcia opakowania zbiorczego do wydania pełnej i zabezpieczonej palety.

Maszyny i roboty paletyzujące dobieramy do typu przenoszonych opakowań (zbiorczych lub jednostkowych) na paletę, półpaletę lub ćwierćpaletę. Wyróżniamy tu zespoły szczękowo – zaciskowe typu „pick & place” stosowane do zgrzewek, skrzynek, kartonów lub pojedynczych butelek, jak również zespoły przepychania całych warstw opakowań.

Nasza oferta obejmuje rozwiązania przeznaczone do paletyzacji pełnych opakowań zbiorczych, pakowania i paletyzacji pustych opakowań jednostkowych oraz do paletyzacji pojedynczych pełnych butelek na wielkogabarytowe kartonowe display’e zbiorcze, układane warstwa po warstwie na palecie.

Jesteśmy również w stanie mieszać na paletach zgrzewki lub pojedyncze opakowania tworząc tzw. mix takich asortymentowy o różnych smakach, barwie czy etykiecie.

Możemy prowadzić paletyzację opakowań zbiorczych z 1 linii lub multipaletyzację z 2 lub 3 linii jednocześnie. Końcówki linii pakujących, tak więc również systemy paletyzacji, są zawsze dopasowywane do założeń produkcyjnych i wielkości hal, stąd każda maszyna lub kompletny zespół maszyn tego typu jest dostosowanych do zadań określonych przez Klienta.

Paleta

Nasza szeroka gama maszyn paletyzujących jest przeznaczona do pracy w liniach o różnych wydajnościach: od 100 szt. /h do 10 000 szt. /h dla opakowań zbiorczych lub 50 000 szt./h dla pustych lub pełnych opakowań jednostkowych (butelek, puszek, słoików) układanych luzem na warstwach.

Nasze paletyzatory i roboty paletyzujące wykorzystane są również do układania zgrzewek, kartonów i tacek na paletach zbiorczych.
DO 540 WARSTW NA GODZINĘ

Na szczególną uwagę zasługują: kompletne systemy paletyzacji beczek i KEGÓW z wykorzystaniem paletyzatorów klasycznych, nisko- i wysokopoziomowe paletyzatory kartonów i zgrzewek z wejściem jedno- lub wielorzędowym oraz
ROBOTY podnoszące i paletyzujące rzędy produktu
ROBOTY podnoszące i paletyzujące pojedyncze kartony lub beczki KEG
ROBOTY miksujące opakowania jednostkowe oraz zbiorcze na paletach