BRANŻA FARMACEUTYCZNA

BRANŻA FARMACEUTYCZNA

Przemysł farmaceutyczny to dziedzina jest obszarem najwyższych wymagań. Wysoka precyzja, zgodność z normami i standardami, czystość otoczenia produkcyjnego oraz sposób wykończenia powierzchni pozostających w kontakcie z produktem, to tylko część z wielu wyzwań, z którymi przychodzi się mierzyć dostawcy maszyn.

Jako doświadczony dystrybutor światowych liderów w swoich kategoriach jesteśmy w stanie sprostać indywidualnym potrzebom Klienta. Pracujemy z każdym rodzajem medium, opakowania, zakrętki i wydajności.

Syropy, kremy, krople do oczu, aerosole, żele, szampony lecznicze… nie są nam obce i doskonale sobie z nimi radzimy!

WYDAJNOŚĆ DO 3000 OPAKOWAŃ/H

ULTRAPAK SP Z O.O. POLSKI PRODUCENT

Nasza spółka projektuje i produkuje maszyny i linie dla niskich i średnich wydajności, które charakteryzuje atrakcyjna cena i wysoka jakość. Nasze maszyny wyposażamy w powszechnie dostępne komponenty uznanych międzynarodowych liderów, takich jak SIEMENS, OMRON, ABB, MITSUBISHI, czy KRONE, ale pozostajemy też otwarci na Wasze indywidualne preferencje i oczekiwania w zakresie doboru oprogramowania i wyposażenia, dlatego możemy wspólnie konfigurować produkt w oparciu o „budżetowe” zamienniki.

W naszej ofercie znajdziecie m.in. orientatory, monobloki, nalewarki, zamykarki, zakręcarki, tubiarki, etykieciarki, systemy depaletyzacji i paletyzacji.

ULTRAPAK. DYSTRYBUTOR I INTEGRATOR

CELOFONIARKI SOLLAS

Celofoniarki są maszynami foliującymi w systemie kopertowym. Znajdują one szerokie zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym.  Pakowanie odbywa się przy zastosowaniu folii BOPP – folii polipropelynowej dwuosiowo orientowanej, która daje możliwość zadruku i laminowania.

Proces pakowania rozpoczyna się od pobrania produktu z przenośnika taśmowego, rolkowego lub bezpośrednio z maszyny produkcyjnej. Celofoniarka pozycjonuje produkt, po czym wykonywane jest opakowanie kopertowe z folii. Automatyczna celofoniarka posiada możliwość adaptacyjnego dostosowania tempa pakowania do częstotliwości podawania produktu. Technologia sterowania i czujników optycznych daje możliwość precyzyjnego pozycjonowania produktu w stosunku do nakładanej folii. Celofoniarki mogą posiadać funkcję przestawienia zakresu pola roboczego, co pozwala na foliowanie produktów o większym zakresie formatowym.

Tego typu celofoniarki wykorzystywane są do pakowania w folię zestawu produktów. Przedział wydajności celofoniarek automatycznych:od 5 do 60 sztuk / minutę.

 

ZAMYKARKI ZALKIN

Francuski producent zamykarek, systemów sortowania zakrywek, systemów podawania zakrywek oraz głowic zamykających do opakowań twardych.

ZALKIN wybrane referencje – przemysł farmaceutyczny:

ABBOTT, ASTRA ZENECA, FAREVA, GSK, LILLY, MARINOPOULOS, NOVARTIS, ORION, PFIZER, PIERRE FABRE, P&G, SANOFI AVENTIS, STAGO, SYNGENTA, TAKEDA, TEVA…

 

ZALKIN wybrane referencje – przemysł kosmetyczny

AMKA, AVON, BEIERSDORF, BOOTS, COLGATE, CUSSONS, FAREVA, L’ORÉAL, PIERRE FABRE, P&G, RECKITT BENCKISER, YVES ROCHER, UNILEVER

ETYKIECIARKI PE LABELLERS

Nasze etykieciarki pracują w zakresach wydajności od 1.000 do 72.000 opakowań/h.

PE LABELLERS posługuje się technikami dekoracji z wykorzystaniem m.in.:

  • Zimnego kleju,
  • Kleju termotopliwego hot-melt i ciętych etykiet papierowych,
  • Kleju termotopliwego hot-melt i etykiet plastikowych z roli,
  • Etykiet samoprzylepnych,
  • Adhesleeve / innowacyjnej metody aplikacji etykiet plastikowych z rolki,
  • Technik mieszanych (agregaty wymienne i maszyny typu kombi),
  • Sleeve termokurczliwego PVC i PET,
  • Etykiet logistycznych.

PE LABELLERS wybrane referencje – przemysł farmaceutyczny:

BRISTOL-MYERS SQUIBB, COOPER, HERBALIFE, LILLY, NUTRILITE,  NOVARTIS, PFIZER, SANOFI AVENTIS …
 
  •  

APLIKATORY ZAWIESZEK PROMOCYJNYCH

NOWOŚĆ – ULTRAPAK jest wyłącznym dystrybutorem aplikatorów zawieszek o wydajności do 9.000 szt. /h.

Ponadto posiadamy w swojej ofercie aplikatory kartonowych krawatek i bookletów oraz koloratek na szyjki butelek o wydajności do 18.000 szt./h.