Zamykarki opakowań

Jesteśmy przedstawicielem firmy ZALKIN posiadającej w swojej ofercie zamykarki butelek i opakowań - przeznaczonych dla przemysłu napojów bezalkoholowych, spożywczego, winiarskiego, spirytusowego, farmaceutycznego, kosmetycznego, chemicznego i petrochemicznego - przystosowane do pracy w liniach o niskiej i wysokiej wydajności.

ZALKIN jest również czołowym dostawcą wież zamykających wykorzystywanych przez producentów napełniarek liniowych i karuzelowych oraz monobloków. Oferta firmy pozwala na zastosowanie różnych średnic podziałowych (do 2000 mm) i różnych ilości głowic zamykających (od 3 do 40 głowic). Wydajności wieżyczek dochodzą nawet do 100.000 szt. zakrywek / h.

Na Państwa uwagę zasługują m.in.:

MASZYNY JEDNOGŁOWICOWE - MODEL TM

Maszyny jednogłowicowe znajdują zastosowanie w plombowaniu, zakręcaniu i wciskaniu zakrywek, przy wydajności do 3 500 butelek na godzinę. Dostępne są 3 modele: TM 3, TM 125 i TM 200

 • TM 3 – urządzenia półautomatyczne (ręczna aplikacja zakrywki)
 • TM 125 – urządzenia automatyczne (bezpośrednie pobieranie zakrywki przez butelkę)
 • TM 200 – urządzenia automatyczne (wykorzystanie mechanizmu „pick and place”)
  Model TM 200, może być wyposażony w pojedynczą lub podwójną stację, łącząc kilka funkcji pracy.
KARUZELOWE MASZYNY ZAMYKAJĄCE – MODEL CA

Zamykarki karuzelowe „CA” (posiadają od 3 do 24 głowic) są przystosowane do plombowania, zakręcania i wciskania. Modele te są odpowiednie do pracy z wydajnością od 3 500 do 50 000 butelek na godzinę, w zależności od obsługiwanych zakrywek i opakowań.

Dostępne są różne średnice podziałowe tych maszyn, od 320 mm do 720 mm.

Oferujemy modele z jedną lub kilkoma wieżyczkami zamykającymi.

Maszyny „CA” są zsynchronizowane mechanicznie lub elektronicznie z nalewarką:

 • w przypadku wysokich wydajności,
 • w przypadku pracy z delikatnymi pojemnikami,
 • w przypadku pracy z wysokim poziomem płynu w opakowaniu (np. przy nalewie na gorąco).

MASZYNY DO OPAKOWAŃ O MAŁYCH ŚREDNICACH I POJEMNOŚCIACH - MODEL CAPM

Maszyny „CAPM” powstają na bazie modeli „CA”. Zostały one stworzone do pracy z myślą o przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym.W zakres dostawy wchodzą komponenty pomocnicze, takie jak obrotowe stoły zasilające zakrywek i opakowań, jak również wejściowe i rozładunkowe stoły buforowe.

Modele „CAPM ST” zostały specjalnie zaprojektowane do plombowania zakrywek aluminiowych na fiolkach z penicyliną lub zastrzykami.

MASZYNY LINIOWE

Pojawienie się zamykarek liniowych w ofercie ZALKIN jest odpowiedzią firmy na rosnące zapotrzebowanie ze strony producentów napełniarek liniowych. Wybrane modele naszych zamykarek liniowych są dostosowane do pracy w warunkach w pełni aseptycznych. Pełne opakowania doprowadzane są do maszyny skokowo; operacja zamykania odbywa się jednocześnie z wykorzystaniem 8,12 lub 16 głowic. W zależności od konfiguracji oraz ilości głowic zamykarki liniowe mogą osiągać wydajność do 30.000 szt. opakowań / h.

UDOSKONALENIA I INNOWACJE

Dział badań i rozwoju i wydział konstrukcyjny, nieustannie ulepszają technologie wykorzystywane w budowie maszyn zamykających.

Poniżej prezentujemy kilka dowodów:

UDOSKONALENIA I INNOWACJE - PRZYKŁAD MASZYNY Z WTRYSKIEM PARY 

Metalowe zakrywki typu twist-off i niektóre zakrywki wykonane z tworzywa sztucznego, wymagają zastosowania pary na ześlizgu zakrywek i pod głowicami. Para jest medium niezbędnym do wytworzenia próżni w przestrzeni pomiędzy produktem i zakrywką

UDOSKONALENIA I INNOWACJE - PRZYKŁAD MASZYNY PRZEZNACZONEJ DO PRACY W ŚRODOWISKU ASEPTYCZNYM

W związku z ciągłym wzrostem popytu na produkty wrażliwe o krótkim terminie przydatności do spożycia, ZALKIN rozwinął swój asortyment maszyn aseptycznych.

Cechy charakterystyczne projektu:

 • Eliminacja punktów krytycznych
 • Redukcja ilości punktów smarnych
 • Dobór odpowiednich materiałów umożliwiających mycie, dezynfekcję i sterylizację wieży.
UDOSKONALENIA I INNOWACJE - ZAMYKARKA Z SILNIKAMI BEZSZCZOTKOWYMI (KRZYWKA ELEKTRONICZNA)

System silników bezszczotkowych, stosowany do aplikacji zakrywek, zapewnia elektroniczne sterowanie prędkościami i ruchami głowic oraz właściwym doborem momentu obrotowego w czasie aplikacji. Dokonaliśmy tego przełomu z wykorzystaniem niezależnych silników bezszczotkowych z indywidualnym sterowaniem dla każdej głowicy zamykającej.

Korzyści wynikające z wykorzystania technologii z silnikami bezszczotkowymi są następujące:

 • stały moment obrotowy aplikacji,
 • Zdalna regulacja momentu obrotowego,
 • Sprzężenie zwrotne przy aplikowanym momencie obrotowym,
 • Możliwość regulacji w czasie produkcji,
 • Automatyczna kompensacja dla zmiennej prędkości linii,
 • Podnoszenie i orientacja dla niecylindrycznych zakrywek,
 • Zredukowane wytwarzanie pyłu plastikowego przy pracy z pojemnikiem PET i zakrywką,
 • Mniej punktów smarowania i uproszczone procedury konserwacji mechanicznej,
 • Automatyczne wykrywanie wadliwie zakręconego opakowania.
ZALKIN JAKO DOSTAWCA WIEŻ ZAMYKAJĄCYCH DO MONOBLOKÓW

Na szczególną uwagę zasługują wieże zakręcające, plombujące i wciskające ZALKIN montowane, przez wielu renomowanych producentów monobloków i trójbloków napełniających. Dlatego dbamy o właściwy dobór średnic podziałowych zamykarek, aby właściwie dopasować wieżę do monobloku naszego Kontrahenta.

Z nalewarką producenta monobloku może być zintegrowana wieżyczka ZALKIN wyposażona w różne typy i różną liczbę głowic (od 3 do 36 szt.). Nasze wieże są często łączone z podajnikami kaskadowymi, urządzeniami do usuwania pyłu i lampami UV. Wieżyczki firmy ZALKIN spełniają rosnące wymagania w zakresie wydajności (do 72,000 butelek na godzinę) i czynią linie rozlewnicze bardziej kompaktowymi.

MASZYNY ODKRĘCAJĄCE – MODEL DR i MS

Obrotowe odkręcarki Zalkin do zdejmowania zakrywek z butelek (wyposażone w 3 do 24 głowic) są zaprojektowane do usuwania zakrywek (zarówno wykonanych z tworzywa sztucznego jak i aluminiowych) ze zwrotnych butelek szklanych i PET, przy wydajności od 3.000 do 60.000 butelek na godzinę.

Zależnie od rysunku ustawienia linii dostępne są dwa modele:

 • DR: przelotowa maszyna do zdejmowania zakrywek
 • MS: maszyna do zdejmowania zakrywek z równoległymi transporterami: wejściowym / wyjściowym
GŁOWICE ZAMYKAJĄCE ZALKIN

ZALKIN PRZYWIĄZUJE SZCZEGÓLNĄ WAGĘ DO JAKOŚCI WYKONANIA KAŻDEJ GŁOWICY ZAMYKAJĄCEJ.

TEN ELEMENT NASZEJ MASZYNY JEST DLA NAS ARCYWAŻNY.

PONIEWAŻ ZAMKNIĘCIA ULEGAJĄ CIĄGŁEJ EWOLUCJI, ICH PRODUCENCI WSPÓŁPRACUJĄ Z FIRMĄ ZALKIN PRZY WYPRACOWYWANIU NAJLEPSZYCH ROZWIĄZAŃ.

ZAKRĘCANIE GŁOWICĄ HISTEREZY MAGNETYCZNEJ

Technologia ta jest szczególnie odpowiednia dla zamknięć wymagających zastosowania wysokich momentów obrotowych lub zakrętek o dużej średnicy.

MAGNETYCZNE GŁOWICE ZAKRĘCAJĄCE WYPOSAŻONE W CHUCK LUB SZCZĘKĘ MOCUJĄCĄ

Właściwy moment obrotowy dokręcenia uzyskuje się dzięki 2 współśrodkowym pierścieniom magnetycznym, których nastawienie na daną wartość nie wymaga używania narzędzi.

GŁOWICE ZAMYKAJĄCE Z SILNIKIEM BEZSZCZOTKOWYM

Każda głowica napędzana jest niezależnym silnikiem bezszczotkowym. Nastawa momentu obrotowego każdej głowicy jest indywidualna i automatycznie regulowana.

GŁOWICE WCISKAJĄCE

Głowice te są dostępne w różnych wersjach, w zależności od obsługiwanej zakrywki. Cechy charakterystyczne:

 • Pobieranie zakrywki z wykorzystaniem próżni
 • Pobieranie zakrywki poprzez mechaniczną aktywację szczęki zaciskowej
 • Głowica indeksująca do orientacji zakrywki.

GŁOWICE PLOMBUJĄCE

Znajdują one wykorzystanie do zamykania zakrywką aluminiową, są one wyposażone w rolki gwintujące i podwijające. Dla zapobieżenia uszkodzeniu opakowania, każda z nich jest wyposażona w bezpieczną funkcję „głowica nieaktywna przy braku zakrywki na butelce”.

GŁOWICE ODKRĘCAJĄCE

Głowice tego typu są stosowane w urządzeniach pracujących z opakowaniem zwrotnym. Są one wyposażone w 4 zaciski z bezpieczną funkcją „głowica nieaktywna przy braku zakrywki na butelce”.