Odpowiedzialność społeczna Ultrapak

Zdajemy sobie sprawę, że odpowiedzialność społeczna firmy nie powinna się ograniczać wyłącznie do kwestii finansowych, prawnych oraz biznesowych. W Ultrapak innym równie istotnym aspektem działania firmy, jest branie odpowiedzialności za środowisko naturalne oraz problemy społeczne. Jednym z nich jest kwestia deficytu wody, który z roku na rok drastycznie rośnie. W tym momencie 1 na 100 osób nie ma dostępu do czystej wody.

Na całym świecie żyje ponad 7mld ludzi
Niemal miliard z nich nie ma dostępu do wody pitnej

Dlaczego wspieramy Charity:water?

Charity:water została założona w 2006 roku i od tamtej pory pomogła ponad 6 milionom osób w 24 krajach, w tym także w Rwandzie, Etiopii czy Malawi. Charity:water to organizacja non-profit, której celem jest dostarczanie i udostępnianie czystej wody pitnej w krajach rozwijających się, między innymi poprzez budowanie studni.

Drodzy Państwo,

Obecnie 663 miliony ludzi na świecie żyje bez dostępu do czystej wody. To praktycznie 1 na 10 osób w skali świata, czyli o 156 milionów ludzi więcej niż mieszkańców całej Unii Europejskiej. Większość z cierpiących żyje w odizolowanych obszarach wiejskich i spędza każdego dnia wiele godzin tylko po to, by zdobyć wodę dla swych rodzin. Konieczność codziennych dalekich wypraw po wodę odciąga dzieci od edukacji, a dorosłym odbiera czas potrzebny na zdobywanie środków do życia.

Choroby wywołane korzystaniem z brudnej wody zabijają więcej ludzi rocznie niż wszelkie inne formy przemocy, w tym wojny. 43% tych zgonów dotyka dzieci poniżej 5 roku życia. Dostęp do czystej wody i podstawowych urządzeń sanitarnych może uratować życie około 16 000 istnień tygodniowo. Dostęp do czystej wody oznacza: wykształcenie i zdrowie.

Motto Scott’a Harrison’a, założyciela organizacji charytatywnej non-profit, brzmi:

Zbierajmy pieniądze, dopóki nikt na ziemi nie będzie musiał umierać z powodu brudnej wody...

Ta absolutnie transparentna instytucja, która całą zbiórkę przeznacza na budowę nowych studni i 100% środków trafia w teren. Tu można sprawdzić postępy prac fundacji.

Was również zachęcamy do wspomagania tej organizacji.

Pozdrawiam,

Jacek Skrzypiec

Wesprzyj działania Charity:water i przekaż darowiznę

Strona fundacji

Źródło zdjęcia: Charity:water