Paletyzatory

Zespół ULTRAPAK jest w stanie zrealizować każde zadanie w obszarze paletyzacji, od przyjęcia opakowania zbiorczego do wydania pełnej i zabezpieczonej palety.
Maszyny i roboty paletyzujące dobieramy do typu przenoszonych opakowań (zbiorczych lub jednostkowych) na paletę, półpaletę lub ćwierćpaletę.
Wyróżniamy tu zespoły szczękowo - zaciskowe typu „pick & place” stosowane do zgrzewek, skrzynek, kartonów lub pojedynczych butelek, jak również zespoły przepychania całych warstw opakowań.
Nasza oferta obejmuje rozwiązania przeznaczone do paletyzacji pełnych opakowań zbiorczych, pakowania i paletyzacji pustych opakowań jednostkowych oraz do paletyzacji pojedynczych pełnych butelek na wielkogabarytowe kartonowe display’e zbiorcze, układane warstwa po warstwie na palecie.
Jesteśmy również w stanie mieszać na paletach zgrzewki lub pojedyncze opakowania tworząc tzw. mix takich asortymentowy o różnych smakach, barwie czy etykiecie.
Możemy prowadzić paletyzację opakowań zbiorczych z 1 linii lub multipaletyzację z 2 lub 3 linii jednocześnie.
Końcówki linii pakujących, tak więc również systemy paletyzacji, są zawsze dopasowywane do założeń produkcyjnych i wielkości hal, stąd każda maszyna lub kompletny zespół maszyn tego typu jest dostosowanych do zadań określonych przez Klienta.
Oczywistym dopełnieniem naszej oferty paletyzatorów są realizacje kompletnych linii produkcyjnych zakończonych półautomatycznymi i automatycznymi owijarkami palet folią stretch lub automatycznymi kapturownicami.

Zapraszamy do współpracy

Ultrapak.pl

AUTOMATYCZNY NISKOPOZIOMOWY PALETYZATOR DO KARTONÓW LUB ZGRZEWEK Z WEJŚCIEM JEDNORZĘDOWYM

MODEL CFT 601 (wydajność MAX 2.000 OPAKOWAŃ/H)
Podstawowe elementy maszyny:

  • Dwukolumnowa rama nośna stołu roboczego paletyzatora wykonana jest z silnych profili stalowych zabezpieczonych kilkoma warstwami farby antykorozyjnej. Jest ona wyposażona w masywne łańcuchy napędzane 2 silnikami przekładniowymi dużej mocy sterowanymi za pomocą falownika oraz wspomaganymi odpowiednimi przeciwwagami dobranymi do masy stołu wraz z masą warstwy ładunku.
  • Stół z napędem wyposażony jest w prowadnice wyrównujące warstwy z 4 stron. Warstwa ładunku przenoszona jest na stół rolkowy i matę ślizgową. Ruch w pozycji poziomej osiągany jest dzięki motoreduktorowi, z pasem zębatym pracującym na prowadnicach pryzmowych, sterowanemu za pomocą falownika.
  • Paletyzator posiada automatyczny system zabezpieczający stół przed zerwaniem, oparty na samoblokującym się systemie spadochronowym.
  • Kartony lub zgrzewki rozdzielane są na wejściu do paletyzatora dzięki współpracy 2 taśmowych transporterów separujących i 1 rolkowego transportera wprowadzającego z napędem dostarczającymi produkt do urządzenia orientującego, a dalej do stołu rolkowego formującego warstwy.
  • Ramię popychające rzędy produktu uformowanego w warstwy, o ruchu pionowym i poziomym, napędzane jest za pomocą motoreduktorów z pasem zębatym pracującym na prowadnicach pryzmowych. Ruchy motoreduktorów sterowane są za pomocą falowników.
  • Płyta formowania warstw podzielona jest po środku na dwie części i wyposażona jest w rozwierany kosz rozładunku warstw i 2 napędy sterowane za pomocą falownika. Przenośnik rolkowy wyprowadzający palety z paletyzatora w kierunku owijarki wyposażony jest w urządzenie centrujące palety.
  • Magazyn pustych palet wyposażony jest w układ automatycznego podawania palet do punktu roboczego.
  • Instalacja elektryczna, fotokomórki i armatura szafy elektrycznej współpracują ze sobą i są sterowane z panelu operatorskiego wyposażonego w ekran dotykowy.
  • Automatyczne prowadnice boczne do wyrównywania warstw kartonów lub zgrzewek.
  • Całość otoczona jest osłonami bezpieczeństwa.
 

REFERENCJE:

Nasze paletyzatory pracują m.in. w firmach:
NAŁĘCZÓW ZDRÓJ / CISOWIANKA / WOSANA / AKWAWIT – POLMOS WROCŁAW / BZK ALCO - BAKOMA