Etykieciarki

Firma ULTRAPAK jest w stanie zrealizować każde zadanie w obszarze etykietowania i dekoracji opakowań jednostkowych.
Jesteśmy dostawcą maszyn etykietujących, sleeverów do etykiet termokurczliwych oraz aplikatorów krawatek i koloratek.

Nasze etykieciarki liniowe i karuzelowe wykorzystują następujące techniki aplikacji:
 • aplikacja z wykorzystaniem kleju zimnego (ang. wet cold glue) ciętych etykiet papierowych lub ciętych papierowych etykiet dookólnych;
 • aplikacja z wykorzystaniem kleju termotopliwego (ang. hot melt) dookólnych etykiet papierowych lub dookólnych etykiet plastikowych;
 • aplikacja etykiet samoprzylepnych (ang. SA lub PSL) tak częściowych, jak i dookólnych;
 • aplikacja etykiet dookólnych techniką ADHESLEEVE (patrz opis patentu firmy PE Labellers);
 • aplikacja termokurczliwego ADHESLEEVE (Roso Film) lub SLEEVE (PET lub PVC).
Na uwagę zasługuje nasza specjalna grupa maszyn służąca do prowadzenia akcji promocyjnych i dekoracji szyjek butelek przeznaczona do:
 • aplikacji krawatek
 • aplikacji koloratek
 • aplikacji medalionów

Nasze maszyny posiadają mechaniczne i elektroniczne systemy orientacji i są zdolne nanieść jednocześnie od 1 do 8 etykiet na pojedyncze opakowanie. Jesteśmy w stanie aplikować też etykiety sleeve na 2 lub 3 butelki tworząc bi-pack lub tri-pack.
Nasze etykieciarki i aplikatory są zawsze dopasowywane do założeń produkcyjnych i layoutu Klienta. Każda maszyna lub kompletny zespół maszyn jest dostosowany do zadań określonych przez Klienta.

Maszyny etykietujące i dekorujące przystosowane są do pracy w liniach o różnych wydajnościach od 1000 szt. /h do 65 000 szt. /h

Oczywistym dopełnieniem naszej oferty są realizacje kompletnych linii napełniających i pakujących, jak też linii przetwórczych.

Zapraszamy do współpracy
Ultrapak.pl

Nasze etykieciarki pracują w zakresach wydajności od 1.000 do 72.000 opakowań / godzinę. PE LABELLERS posługuje się technikami dekoracji z wykorzystaniem m.in.:

 • zimnego kleju,
 • kleju termotopliwego hot-melt,
 • etykiet samoprzylepnych,
 • adhesleeve / innowacyjnej metody aplikacji,
 • etykiet z rolki OPP i BOPP,
 • technik mieszanych (agregaty modularne i maszyny typu kombi),
 • sleeve termokurczliwego PVC i PET,

W etykieciarkach PE LABELLERS znajdują zastosowanie:

 • serwomotory i silniki krokowe kontrolujące ruch obrotowy platform,
 • automatyczny system smarowania, pozwalający na ograniczenie czynności związanych z konserwacją,
 • uniwersalne metody dekoracji dostępne w obrębie jednej modułowej maszyny,
 • ergonomiczne osłony ochronne, pozwalające usprawnić czynności związane z konserwacją oraz zmianami formatowymi,
 • systemy optycznej i mechanicznej orientacji opakowań.

W naszej ofercie na szczególne wyróżnienie zasługują przede wszystkim:

 • Maszyny modularne
 • Maszyny dwukaruzelowe typu ROTAXA (do aplikacji etykiet i banderol)
 • Innowacyjna technika do aplikacji etykiet z roli bez użycia kleju – tzw. ADHESLEEVE
 • Ekonomiczne maszyny liniowe i karuzelowe do aplikacji etykiet plastikowych OPP z wykorzystaniem klejów typu HOT-MELT .
 • Etykieciarki PE LABELLERS znajdują zastosowanie w przemyśle napojowym, kosmetycznym, farmaceutycznym, olejarskim, petrochemicznym, chemicznym oraz spożywczym.

AUTOMATYCZNA ROTACYJNA MASZYNA DO APLIKACJI ETYKIET OPP I BOPP Z ROLI Z WYKORZYSTANIEM KLEJU TERMOTOPLIWEGO
MODEL ROLLMATIC

ROLLMATIC jest rodziną maszyn etykietujących nowej generacji służących do aplikacji etykiet plastikowych z rolki. Do dekoracji wykorzystujemy m.in. etykiety wykonane z różnych materiałów, takich jak PET, polistyren, polipropylen i polietylenu. Etykiety mogą być aplikowane na pojemniki z wykorzystaniem kleju termotopliwego (hot-melt) kompatybilnego z materiałem etykiety oraz pojemnikiem.

Wspornik rolki z etykietami:

 • maszyna jest wyposażona w pojedynczy lub podwójny dysk nośny, zakończony napinaczem folii,
 • automatyczne urządzenie wyrównujące folię - koryguje ono każde pionowe przemieszczenie się folii w czasie aplikacji.
Czujnik markera i system napięcia folii:

 • napędzany niezależnym serwomotorem współpracującym z układem wykrywającym marker i z systemem odwijania folii z rolki oraz dopasowujący prędkość aplikacji etykiet poprzez porównanie rzeczywistej prędkości etykietowania z tzw. prędkością referencyjną przechowywaną w menu formatowym panelu operatora.

Zespół tnący:

 • cięcie etykiety odbywa się z wykorzystaniem jednego lub dwóch noży rotacyjnych, współpracujących z ostrzem statycznym. Prawidłowe ustawienie interferencji ostrzy zapewnia równomierne cięcie etykiet i długą żywotność noży.

Bęben transferu etykiet:

 • przenoszenie odciętej etykiety napływającej z bębna tnącego wykonywane jest bez poślizgu. Etykieta jest wyciągana i utrzymana dzięki specjalnemu systemowi ssącemu (wyposażonemu w pompę próżniową). Etykieta przywiera do bębna przenoszącego, podczas gdy przed przekazaniem etykiety na pojemnik na obu jej końcach rozprowadzany jest klej.

Wałek klejowy oraz topielnik kleju:

 • maszyna do aplikacji różne typy kleju termotopliwego (hot-melt) aplikowanego na początek i koniec etykiety. System składa się z niezależnego topielnika klejowego oraz pompy zębatej. Układ posiada pełną kontrolę wszystkich podgrzewanych stref. Klej jest poddawany recyrkulacji w izolowanym termicznie obiegu zamkniętym. Konstrukcja zbiornika z klejem zapewnia łatwość czyszczenia i przeprowadzania czynności konserwacyjnych. Wałek klejowy wyposażony jest w niewymagający regulacji skrobak, który gwarantuje bardzo cienką warstwę kleju. Istnieje możliwość wprowadzenia całotygodniowych nastaw czasowych systemu podgrzewania kleju.

Napęd stacji etykietującej:

 • stacja etykietująca jest napędzana przez serwomotor.

Konserwacja i smarowanie:

 • przekładnie mechaniczne stacji tnącej i aplikującej są umieszczone kąpieli olejowej za pomocą centralnie usytuowanych smarowniczek, dzięki czemu zwiększa się niezawodność działania, a konserwacja jest prosta. Wszystkie systemy są zaprojektowane tak, by możliwa była praca maszyny bez konieczności regulacji. Stacja jest montowana na solidnych prowadnicach pozwalających na dopasowanie trybu pracy do różnych formatów pojemników poddawanych dekoracji.
DO DEKORACJI BUTELEK KRAWATKĄ LUB KOLORATKĄ WYKORZYSTUJEMY MASZYNY COSMOPACK
APLIKATORY KOLORATEK I KIELISZKÓW FIRMY COSMOPACK

Nasze aplikatory koloratek i kieliszków są przystosowane do aplikacji na szyjki butelek plastikowych i szklanych. Precyzję pracy umożliwia synchronizacja chwytania i zwalniania tekturowych koloratek lub kieliszków (szklanych lub plastikowych) na szyjkach butelek. Maszyny te są wyposażone w automatyczne magazynki i po zmianie formatu mogą pracować zamiennie z kieliszkami lub koloratkami. Na życzenie Klienta maszyna może dodatkowo posiadać jednostkę do aplikacji kleju topliwego (hot-melt) dla zabezpieczenia koloratek tekturowych przed niepowołanym ściągnięciem z szyjki butelki.

APLIKATOR KIELISZKÓW I KOLORATEK
MODEL COSMO-CNL300

Maszynę tego typu można zainstalować bezpośrednio w linii produkcyjnej lub jako wolnostojące urządzenia, służące do prowadzenia akcji promocyjnych poza linią (w magazynach producenta lub firmy logistycznej).

W razie potrzeby można użyć funkcji by-pass transportera, poprzez uniesienie głowicy roboczej. Precyzję działania COSMO-CNL400 umożliwia mechaniczna synchronizacja chwytania oraz zwalniania kołnierzy lub kieliszków oraz wyposażenie go w magazynek kołnierzy, który jest umieszczony na wysokości wygodnej dla operatora. Na życzenie Klienta, maszyny mogą zostać doposażone w specjalną jednostkę do aplikacji kleju topliwego (hot melt), służącą do zabezpieczenia koloratek promocyjnych na szyjkach butelek. Te niezawodne maszyny oparte na solidnej mechanice z powodzeniem znajdują wykorzystanie do dekoracji detergentów i kosmetyków, olejów silnikowych i jadalnych, wina i napojów alkoholowych oraz napojów bezalkoholowych.


APLIKATORY KRAWATEK I BOOKLETÓW FIRMY COSMOPACK

Aplikatory krawatek przystosowane są do pracy z krawatkami każdego rodzaju (tekturowe, papierowe, booklet, samoprzylepne), nakładanymi na szyjki butelek plastikowych i szklanych. Precyzja tych maszyn jest rezultatem synchronizacji operacji pobierania krawatek z magazynka oraz ich zwalniania z wykorzystaniem precyzyjnego układu mechanicznego.

W odróżnieniu od konkurencyjnych rozwiązań, dostępnych na rynku, maszyny COSMO- TL mogą aplikować bardzo grube krawatki promocyjne z wydajnością do 400 krawatek/minutę. Istnieje możliwość opcjonalnego wyposażenia maszyn w jednostkę do aplikacji kropli kleju hot- melt, aby zapobiegać przemieszczaniu się krawatki promocyjnej zaaplikowanej na butelkę.


 
MASZYNA PRZYSTOSOWANA DO APLIKACJI MEDALIONÓW PROMOCYJNYCH (18 000 bph)
COSMOPACK TL300-20T

W skład maszyny wchodzą m.in.:

1. Kompletny zestaw formatowy (dla butelki i medalionu promocyjnego).

2. Magazynek medalionów promocyjnych jest ładowany na ustalonej wysokości roboczej.

3. Głowica ekstrakcji medalionów z pompą próżniową.

4. Chwytaki do przenoszenia i aplikacji medalionów promocyjnych.

5. Urządzenie „brak butelki/brak medalionu".

6. PLC oraz panel sterowania .

7. Ślimak z systemem szybkiej wymiany formatowej napędzany silnikiem bezszczotkowym.

8. Transporter taśmowy wykonany z żywicy acetylowej z falownikiem.

9. Fotokomórka do regulacji prędkości.

10. Główny napęd maszyny w postaci silnika bezszczotkowego przystosowany jest do aplikacji medalionów promocyjnych.

11. Regulacja pozycji głowicy aplikującej odbywa się z panelu dotykowego za pomocą silnika elektrycznego.

Maszyny COSMO - TL z powodzeniem są wykorzystywane w dekoracji detergentów, kosmetyków lub olejów jadalnych i silnikowych, wina i napojów alkoholowych oraz bezalkoholowych.